به گزارش پاداش، در حالی به آخرین روز کاری هفته رسیدیم که بازار روز سه شنبه، به صورتی متعادل کار خود را آغاز نمود اما هر چقدر که بازار روبه جلو حرکت می کرد، عرضه های بیشتری را در بازار شاهد بودیم به طوری که در نهایت عرضه بر تقاضا برتری یافت و موجب شد تا اکثر نمادها به صورت متعادل و منفی کار خود را به پایان برسانند. عمده دلیل این موضوع به مانند همیشه عدم اعتماد به تصمیمات ، سیاست ها و وعده هایی می باشد که بارها داده شده اما به مرحله اجرا نرسیده است.

 

اخبار کدال

www.padash.ir

 

اخبار بورسی

۱- حماس: ما قطعنامه شورای امنیت را پذیرفتیم/ آماده مذاکره هستیم.

۲- افزایش سرمایه ۷ همتی بانک دی در راه است: محمد مومنی معاون مالی بانک دی در خصوص افزایش سرمایه این بانک به خبرنگار بورس۲۴ گفت: بانک  ۷ همت افزایش سرمایه  در دستور کار دارد که  در ۲ مرحله انجام خواهد شد.

۳- لاوروف: در مورد متن توافق جامع با ایران به توافق رسیده‌ایم.

۴- پزشکیان: برای حمایت از بورس نرخ خوراک صنایع را چند برابر کردند و مصوبه را دو ماه در کشوی معاون اول نگه داشتند تا نورچشمی‌ها فرصت کافی برای خالی کردن پورتفویشان را داشته باشند. اینطور شد که سقوط بزرگ اردیبهشت ۱۴۰۲ شکل گرفت.

۵- آمار ارایه شده از میزان تولید ایران خودرو نشان می‌دهد که این شرکت در سال ۱۴۰۱ تعداد ۵۶۸ هزار دستگاه خودرو را وارد مدار تولید کرد، اما به دلیل تعلل شورای رقابت در بروزرسانی قیمت‌ها متحمل ضرر و زیان ۱۳.۵ همتی شد.

۶- رییس اتاق بازرگانی تهران: بعد از عدم تایید تعطیلی شنبه از سوی شورای نگهبان، تعطیلی پنج‌شنبه هم منتفی شد.

۷- وزارت صمت: خودروسازان می‌توانند حداقل سالی ۲ بار افزایش قیمت دهند.

۸- در پایان معاملات امروز نماد‌های فسازان، شپاکسا، والماس، خکاوه، تجلی، ساینا، کیمیاتک، شگل، بپیوند جهت برگزاری مجمع در روز یکشنبه متوقف خواهند شد.

 

پیش بینی بازار

روند معاملاتی روز دوشنبه به طوری بود که همگان را امیدوار به شروع یک روند صعودی ساخته بود اما این امیدواری در اواسط معاملات روز گذشته نقس بر آب شد و با عرضه هایی که صورت گرفت باعث شد تا اکثر نمادهای معاملاتی کار خود را در منفی به پایان برسانند. با توجه به ریسک سیستماتیکی که در آخر هفته ها وجود دارد، پیش بینی می شود که در روز جاری با عرضه های نسبی همراه شویم.

 

کارشناس بازار : محمدباقر سلیمانی
کدال خوانی با پاداش
توسط محمدباقر سلیمانی 20 تیر 1403 ساعت 08:39
پایان تب و تاب انتخابات در...
توسط محمدباقر سلیمانی 19 تیر 1403 ساعت 16:23
کدال خوانی با پاداش
توسط محمدباقر سلیمانی 18 تیر 1403 ساعت 08:40
کدال خوانی با پاداش
توسط محمدباقر سلیمانی 17 تیر 1403 ساعت 08:45