به گزارش پاداش، بازار چند هفته ای می باشد که حال خوبی ندارد و روزهای خوبی را سپری نمی کند چرا که در اکثر روزها شاهد ریزش های سنگینی در بازار بودیم. با توجه به ادامه دار بودن محدودیت دامنه نوسان، بازار همچنان با ارزش معاملات پایینی رو به روست و همین موضوع باعث بی اعتمادی به بازار شده است. روز گذشته نیز بازار روندی نزولی داشت اما با این تفاوت که برخی از نمادهای لیدری، توانستند با توجه به معاملات خوبی که خودشان داشتند، تا حدی از حجم صف های فروش بکاهند.

 

اخبار کدال

 

www.padash.ir

 

اخبار بورسی

۱- «دتولید» از افزایش نرخ‌ها خبر داد: شرکت داروسازی تولید دارو اعلام داشت نرخ فروش یک محصول از تولیدات این شرکت به جهت پوشش هزینه‌های ناشی از افزایش قیمت مواد اولیه و براساس مجوزات سازمان غذا و دارو افزایش یافته است.

۲- خرید تضمینی گندم به ۳.۷ میلیون تن رسید: مدیرکل فن‌آوری شرکت بازرگانی دولتی: ۳ میلیون و ۶۸۸ هزار تُن گندم در سراسر کشور خریداری شده است که یک میلیون و ۵۶۹ هزار تُن از آن به استان خوزستان اختصاص دارد.

۳- خاندوزی چهار مصوبه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت برای کمک به سودآوری صنایع بورسی را ابلاغ کرد.

۴- اسامی نامزد‌های تأیید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ اعلام شد: مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، علیرضا زاکانی، سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف

۵- قیمت بیلت صادراتی ایران در این هفته حدود ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار فوب بود که نسبت به هفته قبل تغییری نداشت. قیمت معامله اسلب صادراتی ایران در این هفته حدود ۴۵۵ تا ۴۵۵ دلار فوب بود و ۵ دلار کاهش داشته است.

۶- سازمان برنامه و بودجه: در قانون بودجه ۱۴۰۳ هیچ پایه جدید مالیاتی وضع نشده است

۷- دوازدهمین حراج سکه مرکز مبادله ایران فردا برگزار می‌شود

۸- در پایان معاملات امروز نماد‌های غصینو، میدکو، شخارک، سلیم، ولساپا، شلعاب، ولبهمن، کپشیر، شیراز جهت برگزاری مجمع در روز چهارشنبه متوقف خواهند شد.

 

پیش بینی بازار

با توجه به صحبت هایی که وزیر اقتصاد در روز گذشته انجام داد و همچنین روند معاملات روز گذشته که نشان از کاهش شدت فروش داشت، پیش بینی می شود که در روز جاری بازار روندی بهتر نسبت به روزهای گذشته داشته باشد و بتواند رنگ سبز را به خود ببیند.

 

کارشناس بازار : محمدباقر سلیمانی
بازار نیمه تعطیل
توسط محمدباقر سلیمانی 24 تیر 1403 ساعت 16:10
کدال خوانی با پاداش
توسط محمدباقر سلیمانی 20 تیر 1403 ساعت 08:39
پایان تب و تاب انتخابات در...
توسط محمدباقر سلیمانی 19 تیر 1403 ساعت 16:23
کدال خوانی با پاداش
توسط محمدباقر سلیمانی 18 تیر 1403 ساعت 08:40