قیمت طلا و سکه کاهش یافت!

بیت کوین

بازار بیت کوین در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۲۱۶۱۵-۱۹۹۵۹ دلار در نوسان بود. قیمت این رمزارز امروز در محدوده‌ی ۱۹۹۸۶ دلار معامله شد و نسبت به روز گذشته ۰.۱۴ درصد افزایش داشته است. به گفته‌ی ارزدیجیتال، عاقلانه خواهد بود که هنگام سرمایه‌گذاری در ارز‌های دیجیتال در دوره‌های آشفتگی بازار احتیاط کنیم. در حقیقت، استفاده از این دارایی‌های دیجیتال به‌عنوان تنها ابزار حفظ سرمایه در برابر تورم، کاری غیرعقلانی است. با ادامه روند بلوغ پروتکل‌های بلاک چینی، این شرایط تغییر خواهد کرد و شاهد افزایش پذیرش و ثبات ارز‌های دیجیتال به‌عنوان دارایی‌های ضد تورمی خواهیم بود.

قیمت سکه

قیمت سکه طرح جدید در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۱۳۱۴۷۰۰۰-۱۲۸۹۵۰۰۰ تومان در نوسان بود. قیمت این سکه امروز در محدوده‌ی ۱۳۰۰۵۰۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته ۰.۷۲ درصد کاهش داشته است.

قیمت طلا

قیمت طلای ۱۸ عیار در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۱۳۸۴۵۰۰-۱۲۳۹۳۰۰ تومان در نوسان بود که امروز در محدوده‌ی ۱۲۶۳۸۰۰ تومان معامله شد و نسبت به روز گذشته ۰.۰۸ درصد کاهش داشته است.

قیمت دلار

قیمت دلار در هفته گذشته بین محدوده‌ی ۲۸۲۰۰-۲۶۹۰۰ در نوسان بود که امروز در محدوده‌ی ۲۸۱۴۰ معامله شد و نسبت به روز گذشته ۰.۰۷ درصد افزایش یافته است.

 بازار سرمایه در معاملات روز گذشته لباس سبز را به تن کرد و پس از افت دو روز گذشته روز دوشنبه 7 شهریور ماه روند رو به رشدی را شاهد بود. بورس امروز در حالی کار خود را آغاز خواهد کرد که این ده خبر می‌تواند بر روی روند آن تاثیرگذار باشند:

۱- مدیرعامل بانک ملی: اخیرا در شورای پول و اعتبار موضوع افزایش نرخ سود سپرده مطرح شده، ولی تصویب نشده است.
۲- مجوز افزایش سرمایه ۲۱ درصدی البرز از محل سود انباشته و اندوخته صادرشد.
۳- میثم فدایی، مدیرعامل فرابورس ایران:استارتاپ‌های جدیدی در مسیر پذیرش هستند، بحث IPO کردن این شرکت‌ها امسال با عرضه اولیه تپسی میسر شد.
۴- مدیرعامل شرکت ایران‌خودرو: خودروی «ری‌را» در سال ۱۴۰۲ به مرحله تولید انبوه می‌رسد و به بازار عرضه خواهد شد.
۵- معاون اقتصادی بانک مرکزی: نرخ تورم از ۵۹.۵ درصد در شهریور ۱۴۰۰ به ۴۰.۱ درصد در مرداد ۱۴۰۱ رسید
۶- در مرداد ماه سال جاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومان سود ناشران از طریق اطلاعات سامانه سجام به حساب بیش از ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار سهامدار واریز شد.
۷- قسمتی از واحد شرکت پتروشیمی اروند، در مورخ ۲۱/۰۵/۱۴۰۱ بدلیل از سرویس خارج شدن کنترلر ۱۵۰۰۹۰۱PV- متوقف شده است و طبق برنامه ریزی انجام شده توسط واحد تعمیرات این شرکت، درتاریخ ۱۰/۰۶/۱۴۰۱ واحد‌های مذکور راه اندازی خواهند
۸- اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی: هدف از مذاکرات برجام لغو پایدار تحریم‌ها است
۹- رئیس سازمان خصوصی‌سازی: تاکنون با توجه به اینکه برخی شرکت‌ها مجامع خود را برگزار نکرده‌اند قریب به دو برابر سود ایجاد شده و دو برابر و نیم سود سهام عدالت نسبت به سود ۱۳۹۹ پیش‌بینی شده است.
۱۰- رضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت، از تصویب بهره‌برداری و استخراج ارز‌های دیجیتال خبر داد و گفت که از این پس می‌توان از ارز‌های دیجیتال برای واردات استفاده کرد.

جزئیات بازگشایی نماد پرسپولیس

مدیرعامل شرکت فرابورس ایران در پاسخ به این سوال که «نماد پرسپولیس چه زمانی بازگشایی خواهد شد؟»، گفت: صورت‌های مالی حسابرسی شده پرسپولیس را دریافت کردیم و تاییدیه حسابرس مبنی بر رویه شناسایی درآمد افشا شده است. در حال حاضر، در حال تطبیق افشائیات و قرارداد بازیکنان هستیم و اگر مشکلی در خصوص افشا وجود نداشته باشد، نماد گشایش خواهد یافت. پذیره نویسی سهام دو باشگاه پرطرفدار پایتخت در آخرین روز کاری سال 1400 به اتمام رسید و نماد باشگاه استقلال، روز چهارشنبه هفته گذشته (2 شهریور) بازگشایی شد.با این حال، نماد پرسپولیس همچنان بازگشایی نشده است و شرکت کنندگان در پذیره نویسی پرسپولیس، منتظر بازگشایی سهام این باشگاه هستند.

میزان سود سهام عدالت ۱۴۰۱ اعلام شد

 رئیس کل سازمان خصوصی سازی با بیان اینکه سود سهام عدالت امسال نسبت به ۱۳۹۹، دو برابر شده است، اعلام کرد: قانون می‌گوید که افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی باید سهام عدالت داشته باشند، اما حدود سه و نیم میلیون نفر از آن‌ها سهام عدالت ندارند.«حسین قربان‌زاده» در برنامه «تهران ۲۰»، درباره مهم‌ترین عملکرد این سازمان در یک سال اخیر افزود: مهم‌ترین اتفاق رویداد بین‌المللی بود که در اجلاس سران برگزار شد؛ فرصتی پیش آمد تا همه شرکت‌هایی که در ۲۰ سال گذشته واگذار شده‌اند یک‌بار برای همیشه در ۹ پاویون عرضه شوند.وی ادامه داد: جزییات چگونگی واگذاری این اطلاعات به‌سختی به دست مردم می‌رسد، اما سامانه پاسخ افتتاح شد تا تمام اطلاعات در دسترس مردم این حوزه باشد و حدود ۹۸۰ شرکت واگذار شده‌اند.قربان‌زاده درباره جاماندگان سهام عدالت توضیح داد: قانون می‌گوید که افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی باید سهام عدالت داشته باشند، اما حدود سه و نیم میلیون نفر از آن‌ها سهام عدالت ندارند. این افراد نباید به جایی مراجعه و ریالی پرداخت کنند. آماده اختصاص سهام عدالت به این افراد هستیم که پس از ابلاغ مصوبه دولت انجام خواهد شد.معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی در واکنش به اینکه حدود ۶ هزار میلیارد تومان سود منابع سهام عدالت توزیع نشده از سال ۹۸ اعلام شده است، ادامه داد: بخشی از این سود برای افراد متوفی است که باید سازمان بورس سامانه‌ای برای آن‌ها تعبیه کند، بخشی شبا ندارند و بخشی هم مربوط به ۱۳ شرکت غیر بورسی است.وی افزود: در قانون بودجه امسال ۳۷۱ هزار میلیارد تومان تکلیف فروش سهام لحاظ شده است. تابلو بورس ۱۸۶ هزار میلیارد تومان است که ۹۲ هزار میلیارد سهم دولت است. دولت سهامی در بورس ندارد و در بخش غیر بورس شرکت زیان‌ده داریم؛ دولت باید برای افزایش دارایی به این بخش فکری کند.قربان‌زاده مطرح کرد: سال گذشته حدود ۲۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سود، شرکت‌های سهام عدالتی داشته‌اند این نوید را می‌دهم که تاکنون با توجه به اینکه برخی شرکت‌ها مجامع خود را برگزار نکرده‌اند قریب به دو برابر سود ایجاد شده و دو برابر و نیم سود نسبت به سود ۱۳۹۹ پیش‌بینی شده است.رئیس کل سازمان خصوصی سازی درباره وضعیت حسابرسی استقلال و پرسپولیس گفت: باز شدن جعبه سیاه سرخابی‌ها بعد سه دهه رخ داده است. افشای نسخه به نسخه قرارداد‌ها را به ما و فرابورس داده‌اند و تطبیق صورت گرفته است. مجموع قرار داد بازیکنان ارزی و ریالی در سایت کدال افشا شده، ریسک فسخ‌ها اعلام شده یک انضباط مالی شروع شده که امکان بازگشت وجود ندارد.وی یادآور شد: کمیته مصارف تشکیل شده تمام موارد با جزییات در نظر گرفته شده است. نامه‌ای به ۷ شرکت بورسی زده‌ام که آن‌ها هم رقم قرارداد خود را افشا کنند تا رقابت عادلانه شکل گیرد. حدوداً ۴ میلیارد تومان این دو باشگاه سود ماهانه دریافت می‌کنند./ایرنا

 

پرسود باشید 

 

تهیه کننده: تیم خبری پاداش
آیا پایان فروش های هیجانی نزدیک...
توسط الناز جمالی 29 شهریور 1401 ساعت 13:59
زمان را برای مرور اخبار از دست...
توسط الناز جمالی 19 شهریور 1401 ساعت 07:35
گزارش روز بازار سهام: توجهات در محور...
توسط الناز جمالی 08 شهریور 1401 ساعت 12:37
معاملاتی متعادل و باثبات در راه...
توسط الناز جمالی 07 شهریور 1401 ساعت 08:42