به گزارش پاداش سرمایه  

شاخص کل بورس در روز چهارشنبه روند اصلاحی را در پیش گرفته بود . بورس در روز چهارشنبه ۱۹ مرداد ماه با کاهش سه هزار و ۴۷۸ واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۴۸ هزار واحدی رسید. شاخص هم‌وزن هم از شاخص کل به روند نزولی خود در هفته‌های اخیر ادامه داد و در محدوده ۳۸۹ هزار واحدی ایستاد.

در حال حاضر مذاکرات برجام تاثیر مستقیمی بر روی بورس ایران دارد واخبار آن مستقیما تاثیرش را بر روی سهم ها نشان می دهد البته مدت طولانی که مذاکرات درحال برجام است و این موضوع بازار سرمایه را بلاتکلیف کرده است دور اخیر مذاکرات چند روز گذشته در شرایطی به اتمام رسید که انتظار میرود بازار توافقات صورت گیرد. امیدی که بر اساس اظهارات طرف‌های مذاکره مبنی بر آماده بودن متن نهایی بیش از پیش تقویت شده است.

در ادامه به تابلوی اخبار و شایعات خواهیم پرداخت:

 

www.padash.ir

 

در هفته های اخیر شاهد روزهای نوسانی در ابتدای بازار منفی و در انتهای بازار مثبت بودیم  . انتظار می رود با توجه به اخبار تعیین نشده برجامی این روال ادامه دار باشد . اما با توجه به کاهش نرخ بهره بین بانکی می توانیم به صعودی بودن بازار نیز امیدوار باشیم.

از سوی دیگر بازار سرمایه همچنان بلاتکلیف است و تا زمانی که این بلاتکلیفی مشخص نشود، نباید به رشد بازار امیدوار بود. بلاتکلیفی معاملات نوسانی را پی دارد و اگر سایه ابهامات از روی بازار برداشته بورس در بلندمدت صعودی خواهد شد .

در ادامه به بررسی 10 خبر تاثیرگذار بر بازار امروز خواهیم پرداخت:

۱- نرخ سود بین بانکی با کاهش ۰.۵ واحد درصدی به ٢٠.۵٩درصد رسیده است. این نرخ پس از رسیدن به ۲۱.۳۱ یعنی سقف سال ۱۴۰۱ در ۳۰تیرماه در بیست روز اخیر روند نزولی داشته و این سومین بار است که شاهد کاهش نرخ سود بین بانکی هستیم.


۲- از ابتدای سال تا نیمه تابستان ۱۴۰۱ بیش از ۲۰ میلیون سهامدار بدون مراجعه به بانک از طریق سجام سود خود را دریافت کرده‌اند.


۳- هفته آینده نماد این ۲ باشگاه در فرابورس بازگشایی خواهد شد و مردم می‌توانند نماد این ۲ باشگاه را خریداری کرده و یا بفروشند.


۴- افزایش سرمایه ۴۰۰ درصدی فنوال از محل سود انباشته مورد تائید حسابرس قرار گرفت.


۵- تفاهم‌نامه‌های ۱۸ میلیارد دلاری تأمین مالی و احداث پتروپالایشگاه شهید سلیمانی و پالایشگاه مروارید مکران


۶- با توجه به نیاز به بررسی وضعیت شفافیت اطلاعاتی ناشر، نماد معاملاتی شصف‌ها حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۰۱ تعلیق می‌گردد.


۷- اولیانوف: ایران تنها در مورد چند کلمه از متن، سؤالاتی را مطرح کرده است/ در مورد بقیه متن می‌توان گفت توافق صورت گرفته است.
۸- بانک مرکزی: اوراق بهادار بانک‌ها از مالیات معاف شد


۹- پیشنهاد افزایش سرمایه غگز از مبلغ ۴۹,۱۹۰ میلیون ریال به مبلغ ۶۵۰,۰۰۰ میلیون ریال (معادل ۱۲۰۰ درصد)


۱۰- تاپیکو در ۱۲ ماهه حسابرسی نشده به سود ۲۳۷ تومانی به ازای هر سهم رسید.

 

آگاه باشید و پرسود 
ابقای مدیرعامل بورس...
توسط مدیر ارشد 10 آذر 1399 ساعت 21:00
گزارش بازار بورس: بازگشت به مدار...
توسط الناز جمالی 31 خرداد 1400 ساعت 07:25
گام یازدهم آموزش ; تاثیر پول هوشمند در...
توسط مرضیه گل محمدی 29 شهریور 1400 ساعت 03:12
گزارش بازار: ترسی...
توسط الناز جمالی 29 شهریور 1400 ساعت 06:11